Tymczasowe biuro – wyposażenie z drugiej ręki

Czasem zdarza się, iż organizacja biura jest jedynie tymczasowa. Wówczas trudno jest oczekiwać inwestycji w najlepszy sprzęt i meble biurowe do pomieszczeń, przestrzeni administracyjnej. Powodów takiej sytuacji może być wiele, do najczęstszych należy remont biura, budowa siedziby firmy itp. Wiedząc, iż biuro nie będzie służyć firmie na lata, ale na potrzeby ukończenia projektu, zrealizowania określonych robót, można pokusić się o wynajem mebli biurowych. 

Tanio nie oznacza spadku jakości

Urządzając biuro, wyposażając je w meble biurowe mamy co najmniej dwa rozwiązania problemu, jakim są wysokie koszty. Wyposażenie można kupić tanie i jednocześnie kiepskiej jakości, która spowoduje konieczność rychłej wymiany na kolejne, nowe meble i elementy wyposażenia. Alternatywę do tego rozwiązania stanowi zakup z drugiej ręki, gdy meble biurowe używane warszawa mimo faktu, iż pochodzą z odkupu od innej firmy są sprawne i wytrzymają jeszcze wiele. Tym samym są to meble sprawdzone. Być może niekoniecznie są to meble biurowe w najmodniejszych kolorach i designie, ale za to szafy, komody, biurka spełniają warunki BHP, ergonomii stanowisk pracy itp.

Popyt na używane meble biurowe

Mogłoby się wydawać, że popyt na używane meble do biura nie jest duży, tymczasem jest odwrotnie. O wiele więcej firm poszukuje używanych mebli do biura niżeli jest w obiegu mebli uzywanych w typie biurowych. Używane meble spisują się przede wszystkim w miejscach gdzie występują niesprzyjające warunki do pracy biurowej jak kontenery budowlane, warsztaty naprawcze itp. Kupując używany mebel zwrócić uwagę należy na jego stan, bowiem meble takie muszą spełniać standardy BHP. O ile odklejona okleina na drzwiczkach czy wytarte uchwyty szuflady w komodzie to nie są problemy, to już złamana noga w szafie, czy stłuczona witryna, nie domykające się drzwiczki wpływają na ocenę używanych mebli biurowych negatywnie. Kwestie wizualne są istotne, jednak nie są decydujące.

Wyposażenie biura z komisu

Koszty zakupu używanych mebli są dużo niższe od zakupu nowych mebli. Ponadto należy wziąć pod uwagę popularność firm wynajmujących wysokiej klasy meble biurowe. To świetna propozycja dla przedsiębiorców, którym bardzo zależy na public relations i reputacji. Dzięki możliwości wypożyczenia mebli biurowych itd. można zapewnić sobie gabinet, biuro zarówno w gustowne, jak też wysokiej jakości meble ponosząc nie wysokie koszty wynajmu. Oprócz takich powodów biura często korzystają z wynajmu szaf, witryn w przypadku opóźnień dostaw właściwych mebli, jakie zamówione były na dany termin dostawy.

Szeroki wybór i niskie ceny

Czasem wynająć meble biurowe można za pół darmo, jednak ceny za wynajem czy zakup konkretnych szafek, biurek, foteli czy regałów mogą kosztować sporo więcej niż klasyczne, nowe meble z supermarketu. Co do zasady ceny używanych mebli są niższe, a największym plusem komisu mebli biurowych jest to, że wybór i dostępność od ręki są ogromne. Wśród minusów wymienić należy fakt, iż często meble są pojedyncze i trudno je zestawić ze sobą. Niepowtarzalne szafy i szafki mogą nastręczać problem w urządzeniu biura wielogabinetowego w spójnej aranżacji, kolorystyce.